انواع تبلیغات کلیکی

انواع تبلیغات کلیکی
عناوین مقاله

بررسی انواع تبلیغات کلیکی

در این مقاله می‌خواهیم به این پرسش جواب دهیم که، تبلیغات کلیکی چیست؟ بیایید در این باره صحبت کنیم. در دنیای وب تبلیغات کلیکی یکی از روش های کسب درآمد است.

تبلیغات کلیکی بسیار پربازده بود و به وسیله آن درآمد خوبی را به سمت شما روانه می‌کند. سیستم تبلیغات کلیکی اصلا به این معنا نیست که حتما شما باید هزینه بسیاری در قبال آن پرداخت کنید. در این روش شخص به عنوان مشتری به سایت شما مراجعه کرده و در خواست بنر می‌دهد قسمت های مختلف سایت میدهد.

شما با توجه به این موضوع قیمت های مختلف را در ارتباط با قسمت و اندازه بنر به مشتری می‌دهید. حال نحوه پرداخت با توجه به انواع تبلیغات کلیکی به چند صورت خواهد بود شما می‌توانید مکان بنر را به صورت اجاره ای دریافت کنید یا بر اساس مقدار دفعات کلیک بر روی بنر مقدار مشخصی را در پایان قرار دادتان دریافت کنید. صورت های گفته شده به صورت کلی بوده و در ادامه بیشتر به آن می‌پردازیم.

 

تبلیغات کلیکی چیست؟

تبلیغات کلیکی یکی از معروف ترین و پربازده ترین روش های  تبلیغاتی است که در زبان انگلیسی به آن Pay Per Click گفته می‌شود. و کلمه PPC معروف، از این عبارت نشات گرفته است. این روش به این صورت عمل میکند که شما تنها زمانی هزینه خواهید کرد که کاربران  متوجه تبلیغات شما شده و بر آن کلیک کنند. امکان دارد تبلیغ شما بارها و بارها دیده شود اما هزینه ای بابت دیده شدن متوجه شما نشود.

بزرگ ترین و مهم ترین مزیت تبلیغات کلیکی، این است که شما می‌توانید به طور دقیق مشتریان خود را هدف گیری کنید. به عبارت دیگر شما می‌توانید به طور ذقیق مشخص کنید که تبلیغات در چه زمانی و برای چه افرادی و در چه حوزه ای نمایش داده شود. یا جنسیت افراد چه باشد، از کدام منطقه یا کشور باشند، علایق شان چه باشد و…….

باید این را ذکر کرد که تمامی سرویس و سایت ها این امکانات را ارائه نمی‌دهند و اکثر سایت ها با عناوین سایت تبلیغات کلیکی رایگان و سایت تبلیغات کلیکی ارزان جز این دسته محسوب می‌شوند.

در تبلیغات کلیکی به طور کلی بحثی درباره ی زمان مطرح نخواهد بود، بلکه شما هزینه تبلیغات را برحسب تعداد کلیک دریافت خواهید کرد. و همان طور که در بالا گفته شد هزینه در باب دیدن شدن و نمایش داده شدن تبلیغات خود پرداخت نخواهید کرد.

این تبلیغات برای اولین بار در سال 1996 در جهان معرفی شد. این روش تبلیغاتی در بین کسب و کارهای ایرانی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. حتما باید توجه داشته باشید که تبلیغات PCC را با تبلیغات CPC اشتباه نگیرید. زیرا CPC خلاصه و کوتاه شده‌ی Cost Per Click است و به معنای مقدار هزینه هرکلیک است. CPC زمانی به کار میرود که شما در حال برنامه ریزی و طراحی یک کمپین تبلیغاتی باشید و پرداخت تبلیغات شما به صورت PCC باشد و مقدار هزینه ای که قرار است بابت هر کلیک بپردازید را CPC  گویند.

تبلیغات کلیکی چیست؟

انواع تبلیغات کلیکی چیست؟

  • همسان یا نیو (Native)

تبلیغات همسان در ایران جرو محبوب ترین روش ها در انجام تبلیغات کلیکی برای برند های مطرح می‌باشد. در این نوع تبلیغات، محتوای ارائه شده توسط تبلیغ کنندگان به صورت قالبی از متن و تصویر برای کاربران است. تبلیغات همسان در کشور ما به طور معمول در چارچوب مطالب پیشنهاد شده و در سایت ها به نمایش درمی‌آید.

 

  •  تبلیغات بنری (Banner Ads)

یکی از ابتدایی ترین روش های تبلیغات اینترنتی محسوب می‌شود. که در آغاز فعالیت به صورت تعداد نمایش و به صورت اجاره ای  به تبلیغ دهندگان عرصه می‌شد. ولی در گذر سال ها رسانه هایی که ناشر تبلیغات هست به روش PPC یعنی تبلیغات به ازای هرکلیک روی آورده اند. تبلیغات بنری به همان سان که از اسمش پیداست به صورت بنری در قسمت بالای سایت و ستون هایی در اطراف قالب سایت گذاشته می‌شود.

 

  • تبلیغات در جستجو (ُSearchAds)

یکی دیگر از انواع تبلیغات کلیکی، تبلیغات در جستجو (Search Ads) است که بسیار پرطرفدار است. در این شکل از تبلیغات محتوای ارائه شده تبلیغ دهندگان در نتیجه های جستجو کاربران نشان داده می‌شود. البته محتوای تبلیغات می‌بایست با عبارت جستجو شده مرتبط باشد و ایز نکته نباید غافل باشید. معروف ترین و شایع ترین مثال در در تبلیغات جستجو، تبلیغات در موتور جستجو گوگل می‌باشد و از  نسخه ایرانیزه شده آن میتوان به تبلیغات جستجو کافه بازار اشاره کرد.

تعرفه تبلیغات کلیکی

تعرفه تبلیغات کلیکی

تعرفه هر نوع تبلیغات کلیکی با توجه به محتوا تبلیغات و رسانه ای که در آن تبلیغ ها به نمایش گذاشته می‌شود متفاوت است. بطور مثال مقدار هزینه تبلیغات همسان با تبلیغات بنری متفاوت است و باید برای هر یکی استعلامی جداگانه گرفت و هرگز نباید از یاد ببرید که در سایت تبلیغات کلیکی میتواند آغاز کننده منبع درآمد خوبی برایتان باشد و فرصت دیده شدن کسب و کارتان را به ارمغان آورد.

در تبلیغات Native یا همسان، تغرفه های تبلیغات میتواند به ازای هر شبکه تبلیغاتی یا همان Ad Network تفاوت داشته باشد. در بعضی از سایت های کلیکی این مقدار به ازای هر کلیک 100 تومان می‌باشد. و هرجقدر تعرفه بالاتری به وسیله تبلیغ دهنده تعیین بشود امکان نمایش تیلغات در حوزه ها و رساانه های مرتبط بیشتر بوده و کیفیت بالاتری خواهد داشت.

در تبلیغات بنری یا همان Banner Ads  ابتدا بنر ها به صورت اجاره یا همان Rent در اختیار مشتری و به ازای هر بار نمایش CPM در اختیار تبلیغ دهندگان قرار داده می‌شد. اما به علت اینکه نتایج حاصل از انجام این نوع تبلیغات به صورت کاملا واضح و شفاف نبود، روش محاسبه هزینه از صورت احاره ای به پرداخت به ازای نمایش و کلیک تغییر پیدا کرد.

هزینه تبلیغات بنری به ازای هر نمایش با کلیک به طور رایج 300 تومان است و هرچه تعداد کلیک در آن بیشتر باشد شانس نمایش داده شدن کسب و کار شما نیز افزایش پیدا می‌کند.

در تبلیغات جستجو یا همان Search Ads تعرفه ها بسیار متفاوت بوده و بر حسب بستری که تبلیغات در آن ارائه می‌شود متفاوت می‌باشد.

شما یاید توجه داشته باشید تبلیغات در Google Ads یه دو دلیل مناسب شما نیست: اولی به دلیل متغیر بودن و نوسان داشتن ارز این گزینه پیشنهاد نمی‌شود و دومی به این دلیل که  هزینه تبلیغات با توجه به نوع کلمه و میزان رقابت در آن تعیین می‌شود و می‌تواند برای شما بسیار گران تر از سایر های روش ها تمام شود برای مثال به علت رقابت در یک کلمه هزینه تبلیغات تا صدها هزارتومان تخمین زده شود.

تعرفه تبلیغات کلیکی

در پایان با تمام توان سعی کردیم در این مقاله راجع به تبلیغات کلیکی صحبت کنیم و اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهیم و شما را با این سوال که سایت تبلیغات کلیکی چیست و چه کاربردی دارد آشنا کنیم. امیدواریم مطالب فوق نیازتان را برطرف کند و از هدر رفت زمانتان جلوگیری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات