طراحی سایت رستوران و کافی‌ شاپ

طراحی سایت رستوران و کافی‌ شاپ
عناوین مقاله

خدمات طراحی سایت کافه، رستوران و فست فود

اکثر کسب و کارهای امروزی به خصوص پس از کرونا به سمت ارائه خدمات اینترنتی سوق پیدا کرده‌اند، در این بین رستوران و کافی‌شاپ‌ها پس از مشاهده موفقیت استارتاپ‌هایی مانند اسنپ در امر خدمات غذایی، تصمیم به طراحی سایت رستورانو کافی شاپ گرفته‌اند، اما شاید نتیجه مطلوبی که مد نظر داشتند به علت عدم رعایت بسیاری از اصول از طراحی سایت، توانایی رقابت با بهترین طراحی سایت رستوران را نخواهند داشت.

همانطور که عدم برخورداری از خدمات اینترنتی رستوران، کافی شاپ و فست فود ضعف محسوب می‌شود، از آن سمت هم اگر طراحی سایت اصولی صورت نگیرد؛ نتیجه‌ای که مد نظرتان است را دریافت نخواهید کرد. بسیاری از شرکت طراحی سایت رستوران و کافی شاپ با اعلام خدمات سایت‌ساز و یا سایت آماده تبلیغات تحویل سریع با امکانات فوق العاده را دارند اما باید بگوییم، طراحی سایت رستوران و کافی شاپ به مراتب پیچیدگی و بازدید بیشتری نسبت به یک سایت شرکتی دارد.

اولین مورد مهم و ساده، طراحی سایت کافه رستوران میبایست به گونه‌ای طراحی شود که به خوبی القای محیط رستوران،و غذا های طبخی را داشته باشد. در این مبحث به دلایل اهمیت طراحی کافی شاپ و رستوران؛ همچنین نکاتی مهمی که میبایست در طراحی سایت کافی شاپ رعایت شود، خواهیم پرداخت.

 

اهمیت طراحی سایت رستوران و کافی شاپ

یک سایت رستوران به راحتی می‌تواند محل مناسبی برای ارائه خدمات اینترنتی مانند سفارش اینترنتی غذا باشد. امکاناتی دیگری که به جهت سهولت خدمات رستوران‌داری میتوان در اختیار مشتریان به صورت آنلاین قرارداد، امکان رزرواسیون میز رستوران به صورت آنلاین می‌باشد که شاید به نظر بسیار ساده باشد، اما اهمیت طراحی سایت به همین موضوعات ساده است که آن را با دیگر رقبا متمایز می‌سازد. طراحی سایت رستوران، کافی شاپ و فست فود را نمیتوان در عصر امروز که بصورت مجازی دنبال می‌شود اجتناب ناپذیر است، امروزه شما به راحتی می‌توانید با یک جستجوی بسیار ساده در یک وبسایت مانند گوگل، لیستی از بهترین رستوران‌های محله خود تهیه کنید.

خدمات طراحی سایت کافه، رستوران و فست فود

نکات مهم طراحی سایت رستوران و فست فود

در طراحی سایت میبایست به نکات مختلفی توجه کرد و این موضوعات تاثیر بسزایی در دیده شدن سایت و برندسازی مجموعه متاثر است. در مرحله اول میبایست رستوران دارای پنل مدیریت حرفه‌ای باشد سپس میبایست به سئو و بهینه سازی وب سایت که یکی از مهمترین اجزای سایت است پرداخته شود. 

 به عنوان راهنمای طراحی سایت رستوران و کافی شاپ به چند مورد در این مطلب میپردازیم. 

 

1- منو سایت رستوران و کافی شپ

ارائه منو یکی از بخش‌های مهمی است، اکثر مشتریان به دنبال دریافت اطلاعات دقیق و صریح مجموعه جهت سفارش یا مراجعه به آن رستوران هستند. منو میتواند به صورت آنلاین و قابل ویرایش از طریق پنل مدیریت طراحی شود. 

2- تبلیغ محصولات

از ارائه محصولاتی که حتی ممکن است قابلیت ارسال نداشته باشند، پرهیز نکنید مشتریان میبایست در مورد خدمات سایت اطلاعات کافی داشته باشند. 

3- سفارش آنلاین

میتوانید در وب سایت قابلیت سفارش آنلاین یا بیرون بر ارائه کنید، تفاوت سفارش آنلاین با بیرون بر میتواند در ارائه خدمات مانند رزرو میز رستوران یا سفارش یک نوشیدنی پیش از رسیدن به کافی‌شاپ باشد. سیستم رزرو نوشیدنی در فروشگاه سیستمی است که بعنوان نمونه سایت استارباکس با عنوان واک ترو WALK-Thru رائه میکند. 

4- سایت رستوران با سئو اختصاصی

مساله‌ای که پیش‌تر به آن پرداختیم، موضوع رقبای بسیار زیاد در عرصه رستوران و کافی شاپ است، نکته‌ای که حائز اهمیت در طراحی سایت رستوران است مسلما سئو است. حتما میبایست طراحی سایت رستوران با سئو اختصاصی توسط شرکت طراحی سایت رستوران و کافی‌شاپ با تجربه صورت گیرد، در غیر این صورت امکان رقابت شما بدون هزینه تبلیغات بسیار زیاد نخواهد بود و پس از عدم تبلیغات مجددا سایت به کمترین بازدیدکننده خود باز میگردد.

5- رزرواسیون

یکی از قابلیت‌های ویژه‌ای که میتوانید برای سایت رستوران و کافی‌شاپ در نظر بگیرید، رزرو جهت مراسم تولد و … است که قشر خاصی را میتوانید به خود جذب کنید، شما میتوانید با به نمایش گذاشتن نحوه تزئین میز برای مراسمات مختلف به جذب مشتری بیشتر خود کمک کنید. 

نکات مهم طراحی سایت رستوران و فست فود

پنل مدیریت در طراحی سایت رستوران و کافی شاپ

یکی از بخش‌های ضروری وب سایت رستوران، کافی شاپ و فست فود مدیریت سایت به شمار میرود، در صورتی که پنل مدیریت سایت به درستی طراحی نشده باشد، مدیریت بسیاری از بخش‌های مختلف مانند بررسی پرداخت و مدیرتی مالی، حساب کاربری مشتریان، لیست سفارشات و  بسیاری از قسمتهای دیگر چالش بر انگیز می‌شود.

 

از امکاناتی که میتوان در پنل مدیریتی رستوران استفاده کرد عبارتند از:

1 سرویس پیامکی

سرویسی که بسیاری از وبسایت‌های مختلف از آن بهر میبرند و مسلما با آن آشنا هستید، بعنوان مثال زمانیکه در نظر دارید در یک سایت ثبت نام کنید میبایست شماره همراه خود را جهت ثبت نام وارد کنید و پس از آن پیامک تائیدیه شماره همراه وارد شما برای شما ارسال می‌شود.

شاید بخشی از دریافت شماره مسائل امنیتی باشد، اما یقینا تفکر بازاریابی باعث شده است که تمامی ثبت‌نام‌های حال حاضر به سمت دریافت شماره سوق پیدا کند. با دریافت شماره شما میتوانید به راحتی لیست دیتابیس بسیار قوی از مشتریان خود تهیه کنید و از طریق پنل مدیریت پیامک رسان سایت، متن تبلیغات خود را برای مشتریان ارسال کنید.

همانطور که می‌دانید ایمیل‌های تبلیغاتی اکثرا به پوشه اسپم منتقل میشوند و کمتر کسی آن را میبیند در نتیجه بهترین گزینه ارسال پیامک است، طبق تحقیقات تنها 22 درصد از مردم ایمیل تبلیغاتی را مشاهده میکنند در صورتیکه 78 درصد آن متعلق به تبلیغات پیامکی است. 

2- باشگاه مشتریان

یکی از راهکارهای نوین بازاریابی باشگاه مشتریان است. که در آن میتوانید به مشتریان خود در ازای هر خرید تخفیف، یا خدماتی را رایگان ارائه کنید. شما با پنل مدیریت حرفه‌ای رستوران، کافی شاپ میتوانید یک باشگاه مشتریان با امکانات مختلف به مشتریان خود ارائه کنید. برخی از امکانات باشگاه مشتریان عبارتند از:

 • مشاهده امتیازات دریافت شده مشتریات
 • اختصاص کد تخفیف به مشتری دلخواه و سفارشی
 • امکان تعیین تاریخ برای استفاده کد تخفیف
 • ارسال پیامکی کد تخفیف توسط باشگاه 
 • ارسال پیامکی خودکار امتیازات دریافت شده پس از خرید مشتری
 • اطلاع رسانی خودکار برندگان قرعه کشی
 • امکان اتصال به نرم‌افزار حسابداری سیستم
 • یکی از بزرگترین دغدغه‌های رستوران داران عدم اتصال برنامه حسابداری با سایت است. اتصال حسابداری با سایت موجب یکپارچگی اطلاعات خروجی و ورودی رستوران می‌شود. 
 • از مزایای برقراری آنلاین حسابداری با سایت
 • هماهنگ‌سازی اطلاعات رستوران و سایت 
 • هماهنگ‌سازی قیمت محصولات
 • ارسال و دریافت خودکار اطلاعات از سایت و نرم افزار

شرکت جوراسرویس با تیمی متخصص و مجرب همواره امکان ارائه امکانات مختلف مدیریتی سایت رستوران، کافی‌شاپ و فست فود را دارد. جهت دریافت سایت نمونه سایت رستوران با ما تماس بگیردی و یا به بخش نمونه طراحی وب‌سایت جوراسرویس مراجعه کنید.

4 نظر در “طراحی سایت رستوران و کافی‌ شاپ

 1. علی حسین پور گفت:

  سلام وقتتون بخیر هزینه های طراحی سایت رستوران به چه صورته؟ و اینکه امکان پرداخت به صورت اقساط هم وجود داره؟

  1. joraser3030 گفت:

   سلام جناب حسین پور وقت شما هم بخیر
   هزینه طراحی سایت رستوران بستگی به امکانات و فیچرهایی داره که شما و مجموعه تون بهش نیاز داره. برای اطلاعات کامل میتونین با شماره 09929415439 تماس بگیرین
   در رابطه با پرداخت اقساط هم بله امکانش هست.

 2. الهام میرحیدری گفت:

  طراحی سایت کافه و رستوران معمولا چقدر زمان میبره؟ بیشتر برای ثبت سفارش و رزرو نیاز به وب‌سایت دارم

  1. joraser3030 گفت:

   سلام خانم میرحیدری
   طراحی و پیاده سازی حدود 15 الی 20 روز زمان میبره، در مورد امکاناتی هم که گفتین از مهم ترین فیچرها هست که داخل تمام سایت های کافه رستوران ازش استفاده میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات