طراحی موشن گرافیک در رشت

عناوین مقاله

طراحی موشن گرافیک در گیلان

 

احتمالا برای شما هم سوال پیش آمده است که موشن گرافیک چیست؟ و هزینه‌های طراحی موشن گرافیک در شهرهای گیلان چقدر است؟ در این مطلب قصد داریم به تعریف موشن گرافیک و تعرفه طراحی موشن گرافیک در رشت بپردازیم.

 

موشن گرافیک چیست؟

به ترکیبی از تصاویر و آبجکت‌های مختلف که با کمک نرم‌افزارهای مختص به ساخت موشن طراحی می‌شود “موشن گرافیک” می‌گویند. اکثر موارد طراحی موشن گرفایک حرفه‌ای در گیلان به همراه صدا یعنی نریشن هستند.

اجازه دهید کمی به تاریخچه موشن گرافیک بپردازیم و با این موضوع بصورت دقیق‌تر آشنا بشویم. موشن گرافیک برای اولین بار در سال 1800 میلادی ظهور کرد. پس از چندین سال در سال 1824 پیترمارک رنگ جدیدی به انیمیشن‌ سازی به شکل موشن‌گرافیک داد و  در ادامه شرکت های بزرگی مانند والت دیزنی به پیشرفت ساخت موشن بسیار کمک کرد، شما میتوانید مواردی از این قبیل را در کارتون‌های بسیار قدیمی این شرکت مشاهده کنید.

 

طراحی موشن گرافیک تبلیغاتی در رشت و گیلان

طراحی موشن یک امر کاملا خلاقانه و نیاز به مهارت فوق‌العاده‌ای در جلب توجه و طراحی دارد. استفاده از موشن گرافیک میتواند بین رقبای یک شرکت وجه متمایز بسزایی ایجاد کند.

موشن گرافیک اغلب در مواردی همچون تبلیغات، بازاریابی و آموزشی استفاده می‌شود.

 

ویژگی‌های موشن گرافیک
 • انتقال موثر پیام
 • هزینه پایین
 • ارتقا کیفیت آموزشی
 • امکان پیاده‌سازی تمام موارد درخواستی
 • قدرت بصری بالا
 • جلب توجه بالا
 • تلفیق پذیری
 • همه پسند
 • دربرگیرنده تمام جوانب
 • محبوب‌ترین نوع تولید محتوا در سال 2020

 

 

با توجه به رشد روز افزون انواع تبلیغات در جامعه، به ویژه روش تبلیغات سنتی، مردم نسبت به مشاهده تبلیغات تکراری خسته شده‌اند. این موضوع سبب کاهش بازخورد تبلیغات شده است و به طور قطع منجر به ضرر شرکت‌های صاحب تبلیغ میشود؛ اما مساله مهمی که همیشه در تبلیغات موثر بوده است، میزان خلاقیت و نوع طراحی تبلیغ است که علاوه بر متمایز ساختن تبلیغ نسبت به سایرین؛ در مرحله اول مشتری را جذب و در ادامه در ذهن مشتری بماند. چنین مسائلی باعث میشود که نقش موشن گرافیک از قبل پررنگ تر دیده شود.

به همین سبب سفارش طراحی موشن گرافیک در رشت رشد چشم‌گیری داشته است. طراحی موشن در گیلان بدلیل کوتاه بودن زمان آن به نسبت فیلم تبلیغاتی و همچنین زیبایی بصری آن مشتری به صورت میتواند به سرعت مفهوم تبلیغ را درک کند و در ذهن مشتری ثبت شود.

قبل از هرگونه اقدام جهت سفارش طراحی موشن‌گرافیک در رشت بهتر است نسبت به انواع طراحی موشن گرافیک نیز آشنا شوید، سپس با علم کامل نسبت به سفارش طراحی موشن‌ گرافیک اقدام کنید.

 1. موشن گرافی لوگو: این مورد با نام‌هایی دیگر مانند آرم استیشن یا لوگو اینترو نیز شناخته میشود، در این نوع از موشن گرافیک، تنها به طراحی لوگو اختصاص یافته، همچنین به آن چند حرکت و حالت خاص اضافه شده است، که به اصطلاح حرکت انمیشینی گفته میشود. درواقع لوگو متحرک را به روش موشن گرافی انجام میدهند.

 1. موشن گرافی دوبعدی: همانطور که از نام این موشن پیداست، اشکال و کارکترها به خود بعد نمیگیرند و به ساده‌ترین شکل ارائه میشوند.
 2. موشن گرافی دو و نیم‌بعدی: تفاوت این بخش با نوع دو بعدی کامل، در تصویربرداری آن است که در آن از تصویربرداری سه بعدی استفاده میشود اما کارکتر دارای دو بعد میباشد.
 3. انیمیشن 3بعدی: یکی از گرانترین موشن گرافیک، نوع سه بعدی آن است. از این نوع جهت برندسازی و تبلیغات منحصر بفرد استفاده میشود.
 4. آیکون متحرک: در عصر امروز به کمک خروجی فایلی به نام SVG که به اصطلاح وکتور گرافیک نیز مشهور است، میتوان آیکون‌های متحرکی داشت که به نوعی موشن گرافیک تبدیل میشوند.
 5. نمونه آیکون متحرک

 شرکت های طراحی موشن گرافیک در رشت و استان گیلان

شرکت‌های مختلفی در ایران و خارج از کشور مشغول به فعالیت در ساخت موشن گرافیک هستند. بسیاری از شرکتهای خارجی قابلیت دریافت سفارش به صورت آنلاین را نیز دارند. در ادامه قصد داریم چند مورد از بهترین شرکت‌های خارجی موشن گرافیک را به شما معرفی کنیم. این مورد علاوه بر اینکه شما را با نوع طراحی موارد خارجی آشنا میکند، شما نیز میتوانید جهت بعضی از موارد تبلیغاتی از این شرکت‌ها نیز استفاده کنید.

 1. شرکت طراحی موشن یام‌یام Yum Yum Videos

شرکت یام یام مدعی است که تمامی کارهای خود را با هدف جلب رضایت مشتری انجام میدهد. تمامی کارهای طراحی شده برای مشتریان به صورت صد در صد اختصاصی جهت مشتری مورد نظر طراحی میکند و همچنین گارانتی کیفیت محصول دارند.

 1. شرکت جیانت آنت Giant Ant

بیش از چند دهه است که این شرکت در طراحی و تولید موشن گرافیک فعالیت میکند، شرکت جیانت مدعی است که چندین مورد موشن منحصر بفرد تولید کرده است. این شرکت را به صورت انحصاری طراح موشن گرافیک میشناسند.

 1. شرکت دموداک Demo Duck

شرکت دموداک با افتخار اعلام میکند که، یک تیم بسیار کوچک جاه‌طلب و کنجکاو متخصص هستند. تعداد بسیار زیادی محتوایی ویدئو شگفت انگیز تا بدین لحظه طراحی کرده‌اند.

 1. شرکت کلیم استودیو Clim Studio

این شرکت به علت ساخت ویدئوهای شگفت‌انگیز سه بعدی که ساخته است معروف است. درواقع شرکت کلیم یک مجموعه است که فریلنسرهایی از سرتاسر دنیا در آن مشغول هستند و شما میتوانید تاریخچه کارهای آنها را بر روی سایت مشاهه کنید و با توجه به  سوابق آنها سفارش دهید.

در این بین شرکت طراحی موشن گرافیک در گیلان و رشت نیز وجود دارند که نسبت به این مقوله مشفول به فعالیت هستند. که شما میتوانید نسبت به سفارش طراحی موشن گرافیک در رشت اقدام کنید. همچنین شرکت جوراسرویس امکان ارائه خدمات موشن گرافیک در گیلان را در حال حاضر نیز میتواند به صورت فریلنسری به مشتریان خود ارائه دهد.

 

هزینه طراحی موشن گرافیک در گیلان و رشت

هزینه طراحی موشن گرافیک در شهرهای گیلان به عوامل مختلفی و عناصر گوناگونی مانند نوع طراحی کارکتر، فضا، آبجکت، آلمان و به خصوص میزان زمان ویدئو بستگی دارد و در بسیاری موارد نوع گوینده نریشن نیز تاثیر بسزایی در مشخص نمودن میزان قیمت طراحی موشن گرافیک در استان گیلان دارد.

در ساخت موشن، همانطور که بالا اشاره کردیم عوامل موثری بر روی هزینه موثر است که هرکدام از بخش‌های مختلف با توجه به اینکه اگر توسط طراحی موشن گرافیک حرفه ای در گیلان انجام شود به علت انجام توسط تیم متخصص، به طبق از قیمت بالاتری برخوردار است. ضمنا این موضوع را در نظر داشته باشید که هر موشن گرافیک، جهت هر یک از مشتریان به صورت اختصاصی طراحی و سناریو نویسی میشود سپس در هر مرحله با نظر مشتری قابل تغییر میباشد.

قیمت ساخت موشن گرافیک در گیلان، به عواملی مانند مدت زمان موشن دارد که به صورت ثانیه محسابه میشود. معمولا میزان زمان هر یک از موشن‌های طراحی شده مابین 30 تا 3 دقیقه است. سفارش موشن بسته به نوع پلتفرم مورد استفاده توسط مشتری و هدف آن، قابل انجام است. برای دریافت دقیق هزینه طراحی موشن‌ گرافیک در شهرهای گیلان، میبایست به تمامی ابعاد کار طراحی مورد بررسی قرار گیرد سپس نیاز مشتری به سناریو نویسی بررسی شده و پس از آن طراحی مورد نظر بر اساس نیاز مشتری انجام شود.

 

جمع بندی

در نتیجه شما میتوانید جهت ساخت تبلیغات خود از موشن گرافیک استفاده کنید و شما میتوانید خلاقیت و رمز موفقیت خود را در طراحی موشن گرافیک در گیلان یافت کنید.

در این مقاله سعی بر آن داشته‌ایم که تمامی اطلاعات مربوط به بهترین‌ها و هزینه ساخت موشن گرافی را در اختیار قرار دهیم. ضمن اینکه تمامی صاحبان کسب‌وکار در استان گیلان، میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات موشن گرافیک شرکت جوراسرویس با کارشناسان ما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات