چگونه ترافیک سایت را افزایش دهیم؟

چگونه ترافیک سایت را افزایش دهیم؟
عناوین مقاله

چگونه ورودی سایت را افزایش دهیم؟

قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم باید بدانیم ترافیک سایت یعنی چی ؟ و اینکه بالا بردن ترافیک سایت یا افزایش ترافیک سایت چه سودی به حال مان دارد؟

میزان ترافیک سایت مقدار و تعداد ضربان دنیای تجارت محسوب می­شود. هر کسب و کاری نیاز به دیده شدن دارد و میزان دیده­ شدن خود را برحسب میزان ترافیک در جریان درون وبسایت خود مورد بررسی قرار می­دهد.

یکی از مهم ترین و بارزترین کارهایی که یک شخص باید آن رو به طور جدی و پیوسته به آن توجه کنند تا سایتش به حیات خود ادامه دهد افزایش ترافیک وبسایت است.

افزایش ترافیکی باید به گونه ای باشد که دیگران به سایت شما وابستگی پیدا کنند و برای ماندگاری برای مثال باید محتوای تراز اولی داشته باشید. شاید بپرسید چرا؟! خب جواب سوال بسیار ساده است. شما با داشتن محتوای تراز اول به وسیله سئو می­توانید به راحتی در قسمت سرچ ها رتبه ی خوبی دریافت کنید. یک لحظه صبر کنید خیلی زود داشتم وارد مطالب می­شدم در بخش بعدی به راه های افزایش بازدید سایت می­پردازیم. خب به طور خلاصه برای رقایت در عرصه وسیع وب، حتما می‌بایستی به موضوع بالا بردن ترافیک وب سایت توجه کنید.

 

راه های افزایش ترافیک وب سایت:

 • SEO:
 • با SEO چگونه ترافیک سایت را افزایش دهیم؟ معروف ترین روش یا بارزترین روش افزایش بازدید از سایت، نوشتن مقاله با کلمات کلیدی است که به سئو (SEO) معروف است. سئو مخفف عبارت Search Engine Optimizition است به معنای : بهینه سازی (سایت) برای موتورهای جستجوگر است. قبل از نوشتن مقاله باید به موضوع و کلمات که سرچ بالایی دارند اشراف داشته باشید. چون این کلمات هستند که حیات وبسایت شما را حفظ خواهند کرد. سئو و افزایش ترافیک سایت رابطه ی تنگاتنگی با هم دارند و هرگز از یکیدیگر جداشدنی نیستند. پس هرگز موضوع سئو را کوچک نشمارید.

با SEO چگونه ترافیک سایت را افزایش دهیم؟

 • فعالیت در شبکه اجتماعی:
 • هر فعالیت دیجیتال برای نمود پیدا کردن و ظاهر شدن نیاز به مخاطبانی دارد. ممکن است از خود بپرسید فعالیت در شبکه های اجتماعی چه ربطی به موضوع چگونه ترافیک سایت را افزایش دهیم؟ دارد. شما به وسیله معرفی کسب و کار و وب سایت خود در دنیایی(شبکه های اجتماعی) که مردم تشنه اخبار و مطالب هستند؛ می توانید به راحتی وب سایت خود را معرفی نموده و به بالا بردن ترافیک سایت خود کمک کنید. پس فعالیت بیشتر مساوی خواهد­بود با افزایش بازدید از سایت، مخصوصا زمانی که شما یک فروشنده خدمات یا کالا باشید.

 

 • استفاده از عکس های منحصر به فرد:
 • همانطور که مقالات دسته اول به شما در بالا بردن ترافیک سایت کمک خواهند کرد استفاده از عکس های دوباره طراحی شده و با کیفیت بالا می­تواند شما رو را در میزان افزایش بازدید کننده سایت یاری کند. عکس های مهیج موجب ساختن مشتری وفادار در وبسایت شما خواهد­شد. هرچه عکس­ها خلاقانه­تر و زیبا­تر باشند وبسایت شما میزبان افراد بیشتر خواهد بود. عکس­ها موجب می­شوند بازدید کننده از مطالب خسته نشده و با اشتیاق مطالب را دنبال کند. از به کارگیری تصاویر نا­مربوط به موضوع به شدت دوری و خودداری کنید؛ زیرا میزان بازدید شما را به شدت کاهش خواهد­­داد و اینگونه به جای بالابردن ترافیک سایت، شما سمی ملهک را نوشیده اید و وبسایت خود را در معرض سقوط قرار می­دهید.

 

 • استفاده از ویدیو:
 • با استفاده از ویدیو چگونه ترافیک سایت را افزایش دهیم؟ استفاده از ویدیویی که مهیج باشد و ذوق بیننده را تحریک کند بسیار می تواند باعث افزایش بازدید سایت در گوگل شود. همانطور که اطلاع دارید یا ممکن است نداشته باشید؛ در هنگام سرچ قسمتی در موتور جستجو گوگل وجود دارد که با وارد شدن به آن بخش می توانید ویدیو های مربوط به سرچ خود را ببینید. هرچه ویدیو با موضوع مرتبط تر و خلاقانه تر باشد شانس بازدید در سایت را افزایش خواهد داد.

 

 • تولید فایل صوتی و پادکست:
 • با تولید پادکست و فایل های صوتی چگونه ترافیک سایت را افزایش دهیم؟ یکی از راه های نوین برای افزایش ترافیک وب سایت تولید پادکست است. شما با تولید پادکست به طور مستقیم بر ذهن مخاطب تاثیر می­گذارید. در پادکست خود حتما از آهنگ های آشنا استفاده کنید؛ به این دلیل که اثرگذاری را مفهومی را که می­خواهید برسانید را دوچندان می­کند. این روش از روش های  بالا بردن بازدید سایت رایگان است.

 • برگزاری و ارائه وبینار:
 • با وبینار چگونه ترافیک سایت را افزایش دهیم؟ شما با ارائه جلسات رایگان و ایجاد وبینار­ها در شبکه های اجتماعی، می­توانید محصولات خود را معرفی کنید. این موضوع باعث می­شود که خدمات شما زنده باشد و مخاطب به طور مستقیم با شما درارتباط داشته باشد . این شیوه بسیار سایت های فروش کالا است و در این مشتریان موجب افزایش اعتماد می­شود.

 

 • تبلیغات اینترنتی:
 •  چگونه با تبلیغات اینترنتی ترافیک سایت را افزایش دهیم؟ یکی از آسان­ترین بالا بردن آمار بازدید سایت، استفاده از تبلیغات اینترنتی است. شما با کنار گذاشتن بودجه ای مناسب می­توانید در سایت هایی با بازدید بالا تبلیغات سایت خود را در معرض عموم به نمایش بگذارید و از این روش استفاده کنید تا مخاطبان را از سایت های با بازدید بالا به دام اندازید. این شیوه جز راه های آسان بوده و بازده بالایی خواهد داشت البته به شرطی که سایتی را که برای تبلیغ انتخاب می­کنید بسیار پر مخاطب باشد و از آن مهم تر مخاطبان حقیقی داشته باشد.

 

 • نوشتن عناوین بلند:
 • شما با نوشتن عناوین بلند می­توانید شانس سرچ شدن مطالب خود را چند برابر کنید این روش باعث می­شود شانس سراریز شدن مخاطبین به سایت شما افزایش پیدا کند. حتی اگر سایت فروشگاهی دارید قسمتی برای مقالات تعبیه کنید تا با نمایش مقالات افراد مشتاقانه به سمت کالاها و خدمات مورد نظر بروند. شما به این شیوه می توانید نیاز را در مشتریان خود ایجاد کنید و از آن مقدار زیاد استفاده کنید. این روش یکی از روش­های افزایش رایگان بازدید سایت است.

 

 • آپدیت مقالات:
 • با آپدیت مقالات چگونه ترافیک سایت را افزایش دهیم؟ شما می­بایستی مقالات خود را بروز کنید تا از رقیبان خود عقب نمانید و با این کار موتور جستجوگر گوگل به شما اعتماد می­کند و موجب افزایش بازدید سایت در گوگل می­شود. الگوریتم های گوگل همواره درحال آپدیت هستند و تغییرات را حس می­کنند. شما هم باید به بروزرسانی مقالات توجه عمیقی کنید زیرا بیشتر ادمین های سایت­ها از آن چشم می­پوشند و به راحتی از این شیوه معجزه آسا رد می­شوند.

 • تبلیغات سنتی (آفلاین):
 • با تبلیغات آفلاین چگونه ترافیک سایت را افزایش دهیم؟ شما می توانید با پخش تراکت، نصب بنر در معابر یا نصب بیلبرد­ها در خیابان توجه دیگران را به سایت خود جذب کنید. این روش بسیار کلاسیک بوده و تنها عامل مفید در بالابردن ترافیک سایت استفاده از شعار ها یا تصاویر بسیار خلاقانه است. شعارها باید پلی برای اتصال بازدیده کننده و مراجعه کنندگان به وبسایت شما باشند. باید تداعی کننده لحظات ناب باشند تا به وسیله آن بتوانید از افزایش بازدید از سایت را افزایش دهید. در طراحی تصاویر هم باید بسیار خلاقانه عمل کنید و از ترکیب رنگ ها یه خوبی استفاده و نگاه ها را به سمت آدرس وب سایتتان راهی کنید.

 

 • استفاده از ربات های افزایش بازدید:
 • یکی از آسان ترین روش ها استفاده از ربات ها و نرم افزار­های افزایش بازدید سایت است شما با این نرم افزار­ها به راحتی با چند کلیک بازدید خود را افزایش دهید. این روش به این صورت است که شما لیستی از آیپی ها وارد برنامه کرده و برنامه یک به یک آن ها را در نرم افزار بارگذاری و تست می­کند و سپس وارد سایت شما می­شود. ما این روش را پیشنهاد نمی­کنیم چون افزایش بازدید فیک می­توانند بعد به سایت شما لطمه وارد کند و از سویی دیگر اگر شما بنر تبلیغاتی در سایت خود استفاده کرده باشید به منزله تقلب محسوب شده و قابل پیگرد غذایی خواهد بود. این روش، روشی زود بازده می باشد ولی در دراز مدت می­تواند مانند سمی مهلک سایت شما را از پای دربیاورد و اعتماد را از بازدیدکنندگان سلب کند و از دست دادن اعتماد به معنای مرگ کسب و کار شما می باشد. پس از این روش تا جایی که می­توانید استفاده نکنید یا اگر قصد استفاده از این روش را دارید؛ حتما نحوه بهره­برداری هوشمند و هدفمند باشد تا آسیبی به سایت شما وارد نشود یا اگر آسییبی وارد ­شود در کمترین میزان خود باشد.

 • استفاده از رپورتاژ آگهی

یکی از روش های افرایش ورودی سایت رپورتاژ آگهی است.

رپورتاژ نوعی تبلیغ  در قالب متن نوشتاری یا همان گزارش است که در سایت هایی که بازدید زیادی دارند انتشار می‌یابد.

با رپورتاژ بک لینک هایی به سایت شما داده ‌می‌شود که رتبه ی نمایش شما در گوگل را کمتر کرده و در سرچ بالاتر نشان می‌دهد. شما می‌توانید با نوشتن متنی جالب و جلب توجه کننده، کاربران زیادی را به سمت سایت خود بکشید و میزان بازدید از سایت خود را افرایش دهید.

در نتیجه رپورتاژ رفتن هم رنکینک شما را بهبود می‌بخشد و هم کاربران زیادی را روانه سایت شما می‌کند.

رپورتاژ در ایتدا به صورت موقتی موجب افزایش ورودی سایت شما می‌شود. پس از مدتی ، میتوان گفت در بلند مدت از شدت آن کاسته شده و افرادی کمتری به وسیله رپورتاژ وارد سایت شما می‌شوند. این زمان بک لینک ها و رتبه تان می‌تواند به کمک تان آید تا تداوم ورود کاربر را استحکام ببخشد و از افت شدید جلوگیری کند.

ریپوتاژ درست ریپورتاژی است که بک لینک هایی قوی را به دنبال داشته باشد. بک لینک هایی که شما از سایت های دیگر می‌گیرید به این معنی است که سایت یا موضوعات به کار رفته در آن به دیگران پیشنهاد شده و موجب بالا رفتن ارزش برند شما می‌شود.

بک لینک در واقع همان لینک هایی هستند که شما از سایت های دیگر می‌گیرید. ریپورتاژ تاثیر بسیاری در سئوی سایت شما گذاشته و مستقیما در میزان ورودی و بازدید سایت تان و حتی در رتبه سرچ گوگل تاثیر بسزایی دارد. شما برای اینکه ریپورتاژ قوی ای داشته باشید حتما می‌بایست به سایت های مطرح و معتبر این درخواست را دهید تا بتوانید کاربران را از آن سایت ها به وبسایت خودتان سرازیر کنید.

با این کار شما می‌توانید از میزان اعتماد موجود در آن سایت ها استفاده کنید و بر مقدار اعتبار خود در میان کاربران بیافزایید.

اگر علاقه دارید بیشتر با ریپورتاژ آشنا شوید، میتوانید به مقاله چگونه رپورتاژ آگهی بنویسیم؟ مراجعه فرمایید.

امیدواریم از این آموزش و مقاله بهره ببرید تا بتوانید رشد زیادی در فضای وب داشته باشید و تواقعات خود برای رسیدن به رتبه های اول سرچ برآورده کنید. در آخر ما نیز سایت شما را در صفحات اول گوگل مشاهده کنیم و از مطالب و محتوای سایت شما استفاده نمائیم. شاد و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات