کلمات ممنوعه در بیلبورد

کلمات ممنوعه در بیلبورد
عناوین مقاله

کلمات اشتباه در بیلبورد

امروزه در شهرها علل خصوص شهرهای بزرگ بیلبوردهای مختلفی از در انواع محتوا به چشم می‌خورد. هرکدام از ما ممکن است در طول روز چندین بیلبورد تبلیغاتی را ببینیم. اما مسئله اینجاست که در پایان روز فقط تعداد کمی از آن‌ها را به‌خاطر می‌آوریم. اما این بیلبوردها چه تفاوتی با سایرین دارند که در خاطر می‌مانند؟ 

یک بیلبورد در شهر تهران به طور متوسط هزینه‌ای بین 30 تا 100 میلیون دارد. پس قطعاً محل نصب آن یکی از موارد پر اهمیت است. بیلبورد محلی برای دریافت پیام مستقیم به مخاطب نیست؛ بلکه باید حاوی محتوایی رازآلود باشد که بیننده را به کنجکاوی دربارۀ کسب‌وکارتان تشویق کند؛ بنابراین درج راه‌های ارتباطی با نکته‌ای حایز اهمیت است. مثل شماره تماس، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت

بیلبورد رسانۀ گرانی است! اما همان‌طور که می‌دانید از پربیننده‌ترین‌هاست. اما توجه داشته باشید که رسانۀ تبلیغات انبوه است و تعداد آن نقش مهمی در تأثیرپذیری دارد. می‌توانید یکی از دو نوع بیلبورد الکترونیکی یا برجسته را انتخاب کنید. البته که امروزه در بسیاری از کشورها از بیلبوردهای سه‌بعدی هم استفاده می‌شود که چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند..

 

تبلیغات بیلبوردی 

اقتصاد جامعه، بیکاری، تعطیلی شرکت‌ها و افرادی که به دلیل بیکاری خانه و اتومبیل خود را از دست می‌دهند باعث می‌شود بسیاری از مصرف‌کنندگان اعتماد خود نسبت به شرکت‌ها را از دست بدهند.

لازمۀ به‌دست‌آوردن اعتماد، تبلیغاتی صادقه و البته جذاب است که در ابتدا درگیرکننده چشم بیننده باشد. بر اساس تحقیقات مؤسسه آربینتون 71 درصد از آمریکایی‌ها با کنجکاوی به بیلبوردهای تبلیغات در خیابان‌ها و جاده‌ها در حین رانندگی نگاه می‌کنند. به همین دلیل می‌توان گفت بیلبوردهای تبلیغاتی به یکی از بهترین تبلیغات بصری تبدیل شده‌اند.

اما یکی از معایب این بیلبوردها این است که همۀ آن‌ها ارزش یکسانی خلق نمی‌کنند و گاهی کسل‌کننده و تکراری به نظر می‌رسند. پس باید تصویری کوتاه و غیرتکراری و تأثیرگذار گویای کسب‌وکار یا محصول شما باشد. زیرا این تصویر داستانی کوتاه و متناسب باهدف شماست. 

می‌توانید یکی از دو نوع بیلبورد الکترونیکی یا برجسته را انتخاب کنید. البته که امروزه در بسیاری از کشورها از بیلبوردهای سه‌بعدی هم استفاده می‌شود که چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند.

در پروسه طراحی بیلبورد تبلیغاتی باید خود را به‌جای مخاطبان قرار دهید تا ببینید چه چیزی بیشتر موردتوجه آن‌ها قرار می‌گیرد. این توجه و درک عمیق از نیاز مشتری به شما در طراحی و حتی محل نصب بیلبورد کمک شایانی می‌کند. 

استفاده از رنگ‌ها متناسب با موضوع موردنظر شما در فونت و یا پس‌زمینه بیلبورد بسیار تأثیرگذار است. مثلاً برای یک شرکت خدمات نما ساختمان استفاده از رنگ صورتی ناخوشایند است و در عوض استفاده از رنگ قهوه‌ای یا کرم که به رنگ سنگ و آجر نزدیک است کاربردی‌تر و گیراتر است.

 همچنین در تبلیغاتی که در هنگام معرفی یک محصول نباید از جملات و فونت بزرگ استفاده کرد. در عوض این تصویر محصول است که باید بیشتر در چشم بیننده خودنمایی کند. 

کلمات ممنوعه در تبلیغات بیلبوردی

کلمات ممنوعه در تبلیغات بیلبوردی

رانندگان، دوچرخه سواران، و موتورسواران در جاده‌ها و اتوبان‌ها با یک نگاه سریع از بیلبوردها رد می‌شوند، پس زمان زیادی برای نگاه‌کردن به آن ندارند و خواندن یک متن طولانی در بیلبورد برای آن‌ها ممکن نیست.

پس با این روش در تبلیغات شما بخشی از مخاطبانتان را از دست می‌دهید. بهتر است در حد چند کلمۀ کوتاه و بر اساس قانونی نانوشته در حد 6 یا 7 کلمه و کمتر باشد. اگر نمی‌توانید از عبارات کوتاه استفاده کنید بدانید که تأثیر تبلیغات شما در مخاطب کم خواهد‌بود. 

استفاده از فونت‌های متفاوت و فانتزی ممکن است جالب به نظر برسد اما شاید در تبلیغات بیلبوردی در فاصله‌های دور خوانا و قابل تشخیص نباشد.

تلاش کنید همه مطالب را ننویسید و بخشی از مطالب مورد نظرتان را با تصویر نشان دهید.

پس از نوشتن مطالب مورد خود برای بیلبورد یکبار متن را مرور کرده تا از استفادۀ چندباره از حرف‌اضافۀ (که) پرهیز کنید. هم در کوتاه‌شدن محتوای نوشتاری شما مؤثر است و هم در نگارش آن.

استفاده از کلمۀ (فرصت) ممنوع. این کلمه هیچ کمکی به خواستۀ شما و مخاطبتان نمی‌کند. زیرا مصرف‌کننده به دنبال فرصت نیست؛ بلکه به دنبال دلیلی برای اعتمادکردن به شماست. 

امروزه مصرف‌کنندگان اندکی هستند که به دنبال (ضمانت) می‌گردند. مگر اینکه بتوانید اثبات کنید این ضمانت واقعی است. پس بهتر است فکر استفاده از این کلمه در تبلیغات خود را از ذهنتان دور کنید.

اگر می‌خواهید فضای تبلیغاتی خود را بیهوده هدر دهید از کلمۀ (واقعی) یا (واقعاً) استفاده کنید. این کلمات نه‌تنها کمکی به شما نمی‌کنند؛ بلکه در اغلب موارد باعث می‌شود مشتری مطلب شما را تا انتها نخواند.

آگهی‌های بسیاری هستند که شامل کلمه (رایگان) هستند؛ اما هیچ موقع جذاب نبودند. زیرا تا مخاطب عملکرد شما را نبیند نمی‌تواند رایگان بودن خدمات شما را باور کند. پس به‌جای استفاده از این واژه بهتر است بر نوع و شیوۀ ارائۀ خدمات خود برنامه‌ریزی کنید تا استفاده از آن در تبلیغات.

کلمات ممنوع در بیلبورد ها

کلمات ممنوع در بیلبورد ها

زمانی که کسب‌وکاری قصد دارد تبلیغاتی را در بیرون از فضای اینستاگرام یا بستر اینترنت انجام دهد، مشغول به تبلیغات میدانی می‌شود. این تبلیغات ممکن است به‌صورت تراکت پخش‌کردن یا نصب بیلبورد باشد، اما نکته‌ای که حائز اهمیت است استفاده‌کردن از کلمات درست و استفاده‌نکردن از کلماتی است که باعث ایجاد شک در مشتری و افرادی شده که مشغول به دیدن تبلیغاتی میدانی شما می‌شوند.

تبلیغاتی که در بستر اینترنت انجام می‌گیرد، همانند تبلیغاتی است که به‌صورت میدانی انجام می‌شود؛ بنابراین می‌توان به این نتیجه رسید که استفاده کردن از کلمات در این دو مورد یعنی تبلیغات اینترنتی و تبلیغات میدانی همانند یکدیگر هستند. به‌عنوان‌مثال خیلی از شرکت‌های بزرگ بین‌المللی از شعاری که در سایت خود استفاده می‌کنند، از همان شعار در بیلبورد‌های میدانی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

مثلاً شعار شرکت بزرگ اپل که بزرگ‌ترین تولیدکنندة گوشی هوشمند در دنیا است، Think Different به معنای متفاوت فکر کن است. این شرکت بزرگ با استفاده از این شعار دو کلمه‌ای انقلاب بزرگی در صنعت خود ایجاد کرده و به‌صورت کامل مشخصة کاری که انجام می‌دهد و حتی قصد انجام‌دادن دارد را نشان می‌دهد.

مثلاً از دیگر شرکت‌هایی شعارهای کوتاه و پرمعنی دارند به شرکت نایک می‌توان اشاره کرد. Just Do It به معنی فقط انجامش بده است. نایک با استفاده از این شعار کوتاه اول بر روی بیلبورد و سپس بر روی محصولاتی که تولید کرده مورداستفاده قرارداد.

از همین رو می‌توان به این نتیجه رسید که استفاده از کلماتی که نمایانگر آیندة بهتر و حتی امیدبخشی است می‌تواند شعار شما را جزو بهترین شعارها نشان دهد.

استفاده از کلماتی که به ما زمان حال را نشان می‌دهد یا حتی موجب سردرگمی در شخص می‌‍شود را نمی‌توان در بیلبورد توضیح داد. بیشتر توصیه می‌شود که برای متن‌های روی بیلبورد به‌گونه‌ای استفاده شود که شخص را مجاب به جستجو کند. در این صورت است که شخص مشتری با سرچ کردن در اینترنت یا حتی پرس‌وجو به اطلاعات کاملی از کسب‌وکار شما و کاری که انجام می‌دهید را به دست می‌آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات