تولید محتوا صنایع غذایی

تولید محتوا صنایع غذایی
عناوین مقاله

تولید محتوا درباره صنایع غذایی

صنایع غذایی یک زنجیره پیچیده شامل تولید کنندگان و مصرف کنندگان مواد غذایی است.این صنعت بزرگ ترین صنعت جهان است و دلیل آن آشکار است: همه ی ما روزانه نیاز به غذای سالم داریم تا منبع تامین انرژی مان باشد!

اما تولید محتوا صنایع غذایی یعنی چه؟ یعنی نوشتن درباره غذاها یا صنایع کشاورزی ای که مخاطبان را به امتحان کردن و خریدن محصولات تشویق کند. رقابت در میان تولید کنندگان و طرفداران مواد غذایی و نوشیدنی ها بسیار تنگاتنگ است.

این رقابت ها و بازاریابی های اینترنتی ، گاهی تا آنجا بالا می گیرد که خریداران برای انتخاب میان محصولات دچار سردرگمی می شوند.اما به طور خلاصه تولید محتوا صنایع غذایی از یک نظام خاص پیروی می کند. این نظام پیش از هر چیزی در آشپزخانه ها حاکم بود و هم اکنون تولید محتوا صنایع غذایی هم به زیر سلطه آن کشیده شدند.

آن اصل یک چیز است: تجربه و تخصص.هنگامی که در حال تولید محتوا برای صنایع غذایی هستیم ، با یکی از قوی ترین حواس پنج گانه یعنی حس چشایی سروکار داریم.بنابراین باید محتوایی باب میل مخاطب تولید کنیم تا مانند یک بشقاب لازانیای داغ و خوش مزه برای چشیدن طعم آن لحظه شماری کند.راها های متفاوتی برای تولید محتوا صنایع غذایی وجود دارد ، برای مثال:

سایت تولید محتوا برای صنایع غذایی

دستور تهیه های ناب،سرشار از سلیقه و خلاقانه!

احتمالا برای شما نیز پیش آمده که اگر دستور پخت غذایی را بلد نبودید آن را در مرورگر مورد نظرتان جست و جو کنید. خب ، یکی از موضوعات پر طرفدار در تولید محتوای صنایع غذایی دستور تهیه غذاهاست زیرا تعداد زیادی روزانه با آن سر و کار دارند و اگر این تولید محتوا خلاقانه و دست چین شده با سلیقه ی خوب باشد ، ما محتوایی داریم که مخاطب می تواند از هر خط آن لذت ببرد.

 

تولید محتوا صنایع غذایی را تا حدی با چاشنی علم عجین کنید!

گاهی خوانندگان ما اطلاعات قابل توجهی در زمینه مواد غذایی دارند ، مثلا شخصی در آن رشته تحصیل کرده باشد.. در این حالت تولید محتوا باید چگونه انجام بگیرد؟در این صورت برای تولید محتوا باید دو اصل را رعایت کنیم:راضی کردن مخاطب کاردان و آگاه کردن مخاطب عام.

برای مثال ، اگر مدعی هستید محصولات غیر تراریخته و ارگانیک تولید می کنید، می توانید در ابتدا از ضررات و بدی های محصولات تراریخته و سپس از مزیت های محصولات ارگانیک و فایده های آنها بگویید. در پایان نیز با سند و مدرک و دلایل کاملا علمی منطقی اثبات کنید که محصولاتتان غیر تراریخته بوده و به مشتریان دلیل خرید بدهید!

شما در این صورت در تولید محتوا مواد غذایی ارگانیک موفق شده اید و هم زمان دو کار دیگر را نیز به انجام رسانیده اید: یک انسان عام را آگاه و یه انسان دانا به علم مواد غذایی را راضی و جذب کرده اید! در این صورت شما یک فروشنده موفق و تولیده کننده ی محتوای درست و صحیح و علمی هستید!

در صنایع غذایی به صورت حرفه ای تولید محتوا کنید

از تجربیات تازه خود استفاده کنید!

تصور کنید به تازگی یک دستور پخت ساده تازه و سالم را در یک رستوران امتحان کرده اید،می توانید در تولید محتوا از تجربه جدید خود استفاده کنید و آن را نقد کرده و به اشتراک بگذارید.

البته باید نکاتی را به یاد داشته باشید برای مثال اول اینکه بهتر است از یک دستورالعمل ساده استفاده کنید تا خوانندگان بتوانند به راحتی آن را در خانه تهیه کنند. نکته دوم آنکه این نوع محتوا همیشه بیشتر مورد توجه قرار می گیرد پس بهتر است هنگام نوشتن تجربیات خود به لحن گفتار و حالت نوشتار خود نیز توجه کنید.

 

کتاب های صنایع غذایی را نقد و معرفی کنید!

اکثر فعالان این رشته و علاقه مندان به دنبال دستورالعمل هایی هستند که سالم ساده و مغذی باشد. بنابراین نوشتن درباره کتاب های آشپزی و نقد و معرفی آنها همواره مخاطبان بسیاری دارد.

این ایده ایده ای بسیار خلاقانه است و تولید کنندگان محتوا و منتقد های این رشته به راحتی می توانند در این عرصه هنر و علاقه خود را به نمایش بگذارند.

 

راحت تر آشپزی کردن را به ارمغان بیاورید!

نوشتن درباره نکات کاربردی آشپزی معمولان برای عده کثیری جذاب است زیرا خوانندگان معمولا به دنیال سریع تر و راحت تر آشپزی کردن هستند. این ایده جذاب و نوشتن درباره راه حل مشکلات آشپزی کمک می کند تا سایت و یا وبلاگ شما بازدید بیشتری دریافت کند.

تولید محتوا صنایع غذایی با سرعت بالا

رستوران های اطراف خود را بررسی کنید!

به عنوان نویسنده ای که نوشته هایش خوانندگان بسیاری دارد بهتر است بخشی از فعالیت سایت یا وبلاگ خود را به معرفی رستوران های محلی اختصاص دهید. برای شروع از پرسنل،نوع ارتباط با مشتری، کیفیت و کمیت کار، منو و قیمت های رستوران مورد نظر بگویید و مضرات را نقد کرده و نقاط قوت را یادآوری کنید.

در این صورت خوانندگان ترغیب می شوند آن رستوران را امتحان کنند و شما نیز می توانید به شناخته شدن یک مرکز و دادن اطلاعاتی در موردآن کمک کنید. در واقع در وبسایت‌هایی که خوانندگان بسیاری در سراسر کشور دارند، این ایده باید در دستور کار قرار بگیرد.

 

یک برنامه غذایی هفتگی طراحی کنید!

برای خانواده هایی که مشغله روزانه زیادی دارند و به خصوص کسانی که به دنبال کاهش وزن هستند داشتن یک رژیم غذایی هفتگی و سالم که انرژی کافی و مورد نیازشان را تامین کند کمی سخت است. بنابراین این ایده می تواند باعث پر مخاطب شدن وبلاگ شما شود. نوشتن درباره یک برنامه غذایی سالم با مواد مغذی می تواند توجه بسیاری را جلب کند.

 

غذای سالم برای کسانی که بیمار هستند..

ازآنجایی که بیماران مشکلات خاصی دارند و اغلب اشتهایی برای غذا در وجودشان نیست تهیه غذایی که هم سالم و هم به اندازه کافی پر انرژی باشد امری بسیار مهم است بنابر این باعث پیشرفت وبسایت شما و کمک به بیماران و خانواده هایشان می شود.مثلا دستور پخت انواع غذاهای بخار پز برای کسانی که نمی توانند سرخ کردنی بخورند ، یا انواع سوپ های سریع ئ راحت برای افرادی که ناراحتی معده دارند.

دستور پخت غذای سالم را در تولید محتوا صنایع غذایی فراموش نکنید

از دل تاریخ با یک بشقاب خارج شوید!

در این روش، شما در واقع دستور طبخ غذاهای قدیمی را با شیوه‌ها و روش‌های جدید ترکیب کرده و آنها را احیا می کنید. این نوع تولید محتوا در صنایع غذایی به مقداری دقت و تجربه بیشتر نیاز دارد تا از ترکیب دستور پخت قدیمی با دستور پخت جدید فرآورده ای قابل قبول و خوب حاصل شود.

اینگونه مخاطبین شما طعم های جدیدی را امتحان می کنند. پس به درون آشپزخانه های قدیمی بروید و با یک قاشق غذاخوری جسارت و به میزان دالخواه تجربه،با یک بشقاب از طعمی که بازآفریده اید بازگردید!

 

هر غذا با کدام نوشیدنی؟!

از مشکلاتی که اغلب پیش می آید این است که بسیاری از افرائ نمی دانند کدام غذا را با کدام نوشیدنی سرو کنند. درباره سرو کردن هر غذا با نوشیدنی و نوع آن بگویید زیرا در اینگونه شما خوانندگانی خواهید یافت که به شیوه ی صحیح سرو غذا با نوشیدنی ها اهمیت می دهند!

 

در باب سرو کردن هر غذا…

تا به اینجا متوجه شدیم سرو هر غذا با هر نوشیدنی اشتباه است و هر غذایی نوشیدنی مخصوص خود را دارد. حالا بیایید کمی ژرف تر به این موضوع بپردازیم. معمولا چه نوع بشقابی را ترجیح می دهید؟ مشکی؟سفید و ساده؟ و یا شاد و رنگی؟اسموتی توت فرنگی تان را در چه نوع لیوانی میل می کنید؟ چه نی ای برای نوشیدن آن استفاده می کنید؟ زمانی که یک غذا را با ذوق فراوان درست می کنیم، معمولا در پایان به فکر ظاهرآن هم هستیم. ظاهر اولین چیزی است که مارا ترغیب می کند نوشیدنی یا غذایی را امتحان کنیم.بنابر این اگر در این زمینه استعداد دارید و یا مطالعاتی داشته اید بهتر است این بخش تخصصی را در وبلاگ و یا وبسایت خود حتما استفاده کنید. ذوق خود را به اشتراک بگذارید .. البته همیشه پارامتر های چگونگی سرو هر غذا را به یاد داشته باشید.

تولید محتوا مواد غذایی و ادویه

ادویه ها از قلم نیفتند!

یکی از بخش های جدا ناپذیز آشپزی ادویه ها و ترشی جات هستند . نگهداری و جلوگیری از فاسد شدن ترشی جات همواره یکی از مشکلاتی است که با آنها دست و پنجه نرم می کنیم. از راه های استفاده صحیح و درست ترشی ها و ادویه ها استفاده کنید و حتما طرز صحیح نگهداری آنها را نیز به عنوان آموزشی اساسی از یاد نبرید.به خاطر داشته باشید این نوع محتوا به فروشبیشتر در فروشگاه های اینترنتی نیز کمک می کند. در پایان اگر محتوای خوبی تولید کرده باشید،هم فروش خوبی خواهید داشت و هم خوانندگان هدفمند.

 

آشپزخانه را به بیرون خانه بیاورید!

آشپزی در بیرون از آشپزخانه و در طبیعت امروزه از موضوعات جذابی است که طرفداران مطالب را به خود جذب می کند.در این نوع تولید محتواع صنایع غذایی،باید از آشپزخانه های کوچک و دلگیر آپارتمان ها فاصله گرفت و با کارد و چاقو به دل طبیعت رفت.می توانید برای تولید محتوای این چنینی در ابتدا آموزش دهید که در هنگام گردش و پیک نیک چگونه باید آشپزی کرد. پیشنهاد می شود سراغ دستورالعمل های ساده اما جذاب و خوش مزه بروید. تا هم ذائقه و هم چشم مخاطبان راضی شود.

 

متناسب با بودجه خانواده ها آموزش دهید!

در این روش خانواده ها به دنبال دستورالعمل هایی هستند که مقرون به صرفه باشد.پس بهتر است در هنگام انتخاب به یاد داشته باشید که از مواد اولیه ارزان تر اما در عین حال با کیفیت و ساده استفاده کنید.توجه کنید که یک دستوزالعمل گران قیمت بازدید و یا بازخورد چندان خوبی از سوی خوانندگان دریتفت نمی کند!

 

درپایان …

چند نکته باقی می ماند .. اول اینکه پیشنهاد می شود همیشه به این موضوع توجه کنید که چه نوع عکس یا تصویری برای محتوای خود انتخاتب می کنید. برای مثال انتخاب یک تصویر خنک و شاد برای بستنی و یا سنتی و گرم برای آش.

دوم آنکه بهتر است پیش از نگاشتن در باره هر غذایی از هر ملیتی به فرهنگ کشئرها توجه کنید .. مثلا در ایران گوشت اکثرا گوشت دام وطیور است یا غذاهای دریایی عمدتاً از ماهی و میگو تشکیل شده و خوراک هشت پا و سوپ ملخ در ایران طرفداری ندارد!

سوم آنکه همیشه به یاد داشته باشید نوشتنن درباره آشپزی را تنها به خود دستورالعمل ها محدود نکنید و از ذوق هنری خود استفاده کنید و فضایی شاد و سرگرم کننده و به خصوص لذت بخش برای مخاطب طراحی کنید..

نوشتن درباره آشپزی تنها نوشتن چند دستور عمل ساده و قرار دادن چند عکس نیست!نوشتن درباره آشپزی یعنی خلق کردن درباره خلق کردن.. باید از لایه های نبوغتان ذوق هنری  تان را بیرون بکشید و تمام تلاشتان را بکنید تا آنچه می نویسید تنها چند کلمه نباشد،نوشته تان روح داشته باشد .. احساس شود و با تمام وجود درک شود…

منبع: جورا سرویس

6 نظر در “تولید محتوا صنایع غذایی

 1. محمدرضا زارع گفت:

  سلام ممنون از این محتوا خوبتون من خودم در همین حوزه فعالیت می کنم ایده های جالبی رو برای تولید محتوا صنایع غذایی بیان کردین
  ممنون از شما خسته نباشید

  1. جورا سرویس گفت:

   سلام خوشحالیم که این مقاله مفید بود براتون

 2. سجاد رجب پور گفت:

  سلام شما در حوزه صنایع غذایی تولید محتوا انجام میدین؟ هزینه های تولید محتوا به چه صورته؟

  1. جورا سرویس گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله تولید محتوا انجام میدیم
   برای اطلاعات بیشتر میتونین با شماره 01342542696 تماس بگیرین

 3. محسن قربانی فر گفت:

  سلام به نظر شما بهترین نوع تولید محتوا برای حوزه صنایع غذایی به چه صورته؟

  1. جورا سرویس گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بستگی داره شما برای تولید محتوا و انتشار آن، کدام بستر رو انتخاب کرده باشین، اگر شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام رو در نظر بگیریم مطمئنا ترکیب ویدیو + تصویر میتونه محتوای خیلی خوبی در حوزه صنایع غذایی باشه.
   اما اگر شما از وبسایت برای انتشار و تولید محتوا استفاده میکنین، ترکیب محتوا متنی + ویدیو، میتونه خیلی عالی باشه. اگر به تولید محتوا حرفه ای در حوزه صنایع غذایی نیاز دارین ما میتونیم بهتون کمک کنیم. برای دریافت مشاوره از طریق شماره تلفن 2696 4252 013 می توانید با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات