تولید محتوا بدون چهره

تولید محتوا بدون چهره
عناوین مقاله

چگونه به تولید محتوا بدون چهره بپردازیم؟

امروزه افراد بسیاری هستند که علاقه به تولید محتوا در محیط و بسترهای مختلفی را دارند اما تمایلی به فاش کردن چهره خود ندارند و می خواهند چهره شان به صورت یک راز باقی بماند. آنها علاقه دارند تا روی بخش های دیگری مانند کارشان یا صدایشان تمرکز کنند.از طرفی افرادی نیز وجود دارند که متعقدند بدون نشان دادن چهره موفقیت در فضای مجازی میسر نیست که البته این تفکر اشتباه است.

در تولید محتوا این مهم است که به صورت اصولی و با کیفیت محتوا تولید کنید.یکی از راه های متوجه شدن اینکه در تولید محتوا موفق بوده ایم یا نه بازدید ها است. بازدید ها بخش مهمی و یا حتی بیشتر بخش موفقیت در این حیطه هستند. امروزه می توان تولید محتوا را در بخش های گوناگونی دسته بندی کرد. پیش از این چنین تنوعی وجود نداشت و خوشبختانه به لطف همین تنوع امروزه مخاطبان می توانند به سمت علاقه خود بروند.

در این مقاله به روش تولید محتوا بدون نشان دادن چهره می پردازیم. پس ما را همراهی کنید.

در گذشته تولید محتوا ویدئویی وجود نداشت و یکی از مشکلات بزرگ این بود. اما اکنون این مشکل رفع شده. اما با این وجود باز هم محدودیت هایی وجود داشت که افراد را از تولید محتوا به صورت باز و با چهره منع می کرد. محدودیت هایی مانند درون گرایی، اضطراب و نگرانی از حرف دیگران از جمله آنها است. البته در برخی موارد نیز تمام امکانات تولید محتوا فراهم است اما فرد صرفا تمایلی به نشان دادن چهره خود ندارد. این موضوعات باعث بروز خلاقیت هایی شد و در انتها این خلاقیت ها توانستند مخاطبان زیادی را جذب کنند.

به صدای خود در تولید محتوا بدون چهره اهمیت زیادی بدهید

اولین قدم برای ایجاد محتوایی خوب با این ترفند قوی کردن صدا است. تمرین های زیادی وجود دارد که می توانید با یک جست و جو کوچک آنها را پیدا کنید. البته به یاد داشته باشید این تمرین ها نباید آسیبی به حنجره شما وارد کند.متاسفانه امروزه افراد کمی به این موضوع توجه نشان می دهند. اما ایفا کردن نقش یک گوینده از ایده های موثر و جذابی است می توانید در تولید محتوایتان به کار ببرید.

تولید محتوا بدون چهره

ماسک مورد نظر چهره خود را طراحی کنید!

می توانید با مواد مورد نظر یا حتی به وسیله ادیت و کاملا غیر فیزیکی یک ماسک با رنگ و طرح و سلیقه خود طراحی کنید و به وسیله نرم افزار های گوناگون آن را روی صورت خود قرار دهید.این روش تولید محتوا بدون چهره از آن جهت خوب است که شما آنطور که می خواهید دیده می شوید و مخاطب از شما چیزی را مشاهده می کند که شما می خواهید.

بر روی صفحه نمایش صدا بگذارید!

اگر محتوایی که قصد دارید تولید کنید آموزش نرم افزار و یا بازی و .. است می توانید در هنگام انجام کار تصویر را ضبط کنید و در حین انجام کار توضیحات لازم را بگویید. حتی می توانید بعد از ضبط روی ویدئو صداگذاری کنید. این روش نیز خوب است و مورد پسند بسیاری است. این ایده تولید محتوا بدون چهره برای کسب و کار های گوناگونی پیشنهاد می شود زیرا مخاطب با کار به صورت مستقیم ارتباط دارد. پس اگر کسب و کاری دارید و در تولید محتوا فاکتور هایی برایتان وجود دارد،این روش جذاب است.

بر روی تصاویر و ویدئو ها صحبت کنید!

این روش تولید محتوای بدون چهره از آن راه کار هایی است که نه تنها بسیار کارآمد است بلکه امروزه بسیار زیاد دیده می شود. می توانید تصویر و ویدئو های مختلف را از اینترنت دانلود کنید و در کنار هم قرار دهید. قدم بعدی قرار داد ن صدا بر روی آنهاست. البته نگران نباشید.

می توانید در این ایده از گوشی موبایل نیز استفاده کنید و حتما نیازی به اسافاده از رایانه نیست. نرم افزار های متفاوتی وجود دارند که برای موبایل نیز مناسب است. برخی از قابلیت های این نرم افزار ها کم و زیاد کردن صدا و حتی قرار دادن موسیقی بر روی آنهاست.

روش تولید محتوا بدون چهره

از ایموجی ها برای تولید محتوا بدون چهره استفاده کنید!

اگر به هر دلیل علاقه ای به نشان دادن چهره خود ندارید می توانید از ایموجی ها استفاده کنید. برنامه های زیادی برای قرار دادن ایموجی متحرک بر روی صورت وجود دارد اما مشهور ترین و محبوب ترین آنها نرم افزار فیس کم استو می توانید از قابلیت های رایگان آن استفاده کنید و یا در صورت علاقه با پرداخت مبلغی از ایموجی های پولی آن استفاده کنید.

در هر صورات در هر جنسیتی که هستید و هر علاقه ای که دارید، این نرم افزار به کمک شما می آید. از آن غافل نشوید!

پادکست درست کنید!

اگر علاقه به تولید محتوا دارید و به هر دلیلی نمی خواهید چهره خود را نشان دهید پس چرا به سراغ تولید محتوای صوتی یا پادکست ها نمی روید؟ جالب توجه است بدانید این محتوا نسبت به گذشته طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است.پس تولید پادکست نیز خالی از لطف نیست.

اگر با برنامه هایی مانند کست باکس آشنایی داشته باشید احتمالا می دانید پادکست ها چگونه درست می شوند و محوریت آنها چیست. این آشنایی به سود شما عمل می کند. چرا که می دانید این محتواها در موضوعات مختلفی تولید می شوند و می توانید محتوای مورد نظر خود را تولید کنید.

بر روی هنر خود صدا بگذارید!

اگر در ساخت و طراحی انیمیشن ها دستی بر کار دارید، این ایده تولید محتوا بدون چهره نیز برایتان مناسب است. می توانید با توجه به نیاز یا شرایط خود محتوایی انیمیشنی تولید کرده و آن را صداگذاری کنید.یا حتی می توانید از انیمیشن های آماده و البته مناسب استفاده کنید. توجه داشته باشید که این گونه تولید محتوا روی محور صدا تمرکز دارد.

پس حتما در وبسایت های گوناگون و یا رسانه هایی مانند یوتیوب به دنبال آموزش های پرورش صدا بروید. زیرا در این روش اولین چیزی که مخاطب شما را جذب می کند صدای شماست.
از همراهی شما تا پایان این مقاله کمال تشکر را داریم. امیدواریم توانسته باشیم درموضوع مورد نظر به شما کمک کنیم.

البته از یاد نبرید تولید محتوا بدون چهره برای اینستاگرام هم مقدور است اما تنها مخصوص آن نیست. و همچنین تولید محتوا بدون چهره با گوشی نیز امکان پذیر است. برنامه های گوناگونی برای به مقصد رساندن این مقصود وجود دارد، مانند اینشات، فیس کم و… البته می توانید بر روی پاورپوینت ها نیز صحبت کنید. این ایده نیز برای آموزش کاربردی است. پیشنهاد می شود از محتواهای تولید شده در رسانه هایی مثل یوتیوب یا اینستاگرام و .. برای ایده گرفتن استفاده کنید.

 

ایده های یوتیوب بدون چهره

مدیتیشن یکی دیگر از ایده‌های فوق‌العاده یوتیوب بدون چهره است، تعداد مردم کثیری به دنبال دریافت آرامش از طریق تماشای ویدئو یوتیوب هستند. پس میتوانید جهت تولید محتوای یوتیوب از موضوع مدیتیشن استفاده کنید، محتوای مدیتیشن در انواع سبک مختلف تولید می‌شود، برخی از آنها دارای دارای موسیقی پس زمینه و برخی دارای راوی جهت راهنمایی است. یکی دیگر از قابلیتهایی که چنین محتوایی دارند امکان استفاده از تصاویر وکتور، انتخاب موسیقی و نوشتار صوتی است.

از قابلیتهای ویژه تولید محتوا مدیتیشن امکان برون سپاره و استفاده از چندین نفر جهت کمک ساخت تولید محتوا مدیتیشن است. بنابراین اگر در رابطه با مدیتیشن اطلاعات کافی دارید، میتوانید یک کانال راهنمای جامع تولید محتوا در یوتیوب بدون چهره در رابطه با موضوع مدیتیشن داشته باشید. 

ایده های یوتیوب بدون چهره

تایم لپس Time Lapse

تایم لپس از آن دست دیگر ویدئوهای بدون چهره یوتیوب است که اکثر مردم را متعجب کرده است. بسیاری مردم از نحوه ساخت ویدئو محتوای تایم لپس بدلیل زیبایی بسیار شگفت‌انگیز آن حیرت زده هستند.

امکان ایجاد تایم‌لپس برای هر موضوعی امکان پذیر است به عنوان مثال میتوانید یک گل را در مقابل دوربین بگذارید و ویدئو تایم لپس را تا زمان پژمرده شدن آن بگیرید و آن را به حالت آهسته در بیاورید.

همچنین امکان تولید محتوای تایم لپس از ستاره، مناظر شهری و سایر موارد نیز میسر است. همچنین اگر به جهانگردی و سفر علاقمند هستید میتوانید از سفر خود تایم لپس تهیه کنید. مساله مهم در ساخت ویدئو یوتیوب با هر موضوعی که باشد، جذابیت است همانطور که میدانید یوتیوب به یک کشور و یا چند شهر ختم نمیشود، از سراسر جهان بر روی یوتیوب قرار میگیرد و یکی از بزرگترین پلتفرمهای بزرگ ویدئویی در حال حاضر میباشد. به همین دلیل خلاقیت در ساخت ویدئو و دریافت کاربر نقش بسیار مهمی ایفا میکند. 

 

محتوای ویدئویی سفر

ساخت ویدئو از سفر، یکی از متداول‌ترین مواردی است که در یوتیوب مشاهده میکنید. مردم اغلب به شناخت آداب و رسوم کشورهای مختلف هستند همچنین نوع غذای مصرفی اقشار مختلف که چگونه تهیه میشوند. لذا شما میتوانید به راحتی با سفر به شهر و کشورهای مختلف نسبت به تهیه ویدئوهای مختلف از فضا و غذای معروف آن قسمت محتوای ویدئویی بدون چهره تهیه کنید. 

 

آموزش برنامه‌های مختلف

آموزش تولید محتوا بدون چهره در یوتیوب و اینستاگرام از دیگر مواردی است که افراد زیادی به دنبال آن هستند. شما میتوانید به سادگی آموزش برنامه‌ای که به آن تسلط دارید بر روی یوتیوب قرار بدهید. برنامه‌هایی مانند فتوشاپ، پریمایر و… از جمله مواردی هستند که اغلب مردم به دنبال آموزش آن بر روی پلتفرم‌های مختلف مانند یوتیوب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات