دیجیتال مارکتینگ در رشت

دیجیتال مارکتینگ در رشت
عناوین مقاله

دیجیتال مارکتینگ در گیلان

وقتی صحبت از صرفه­‌جویی در زمان و کم کردن هزینه­‌های خرید و تنوع زیاد و تغییر در سبک زندگی مردم برای خرید و تهیه­‌ی مایحتاج زندگی خود از ساده و کوچک­ترین وسایل تا بزرگ و پیچیده ­ترین، تمایل به جستجوی زیاد در فضای مجازی پیدا کرده‌­اند؛ به همین دلیل بازارهای سنتی به قدرت زمان­‌های گذشته نیستند و برای پیشرفت و معرفی شرکت و کسب و کار خود می­توانند به این روش جدید از بازاریابی و فروش بروند.

در این نوع روش نوین هر قسمت از مناطق جغرافیایی در دنیا و ایران بسته به نوع کسب و کار و شرکت خود اهداف معینی را برای خود ایجاد کرده و به آن سمت می­روند تا با پیدا کردن مشتری و جذب مشتریان به خرید به پشرفت و رشد مورد انتظارشان برسند.

ما در استان گیلان با توجه به افزایش درخواست‌های فراوان در فضای مجازی از شیوه‌­های دیجیتال مارکتینگ در رشت و گیلان استفاده می­کنیم با گسترش شرکت‌­های دیجیتال مارکتینگ در رشت که با دسترسی این شرکت­­‌ها به فضای گسترده از اینترنت در بین جوانان و بزرگسالان که به سمت فضای مجازی روی آوردند از روش تبلیغات در بستر فضای مجازی به مزایا و برند سازی شرکت و کسب و کار خود برسیم.

از این رو به دلیل افزایش محبوبیت فضای مجازی در بین مردم هر فردی که دارای کسب و کاری در بازار سنتی داشته و تبلیغات انجام می­دادند برای خود در فضای مجازی جایگاهی پیدا کند تا به مشتریان محصولات خود را با حذف کردن واسطه ها به دست‌شان برساند. همه­‌ی این مسائل باعث این شده است که اکثر مشاغل و کسب و کارهای سنتی که در ایران هستند مخصوصا در استان گیلان که بازار سنتی فراوانی دارد به سمت دیجیتال مارکتینگ در گیلان و با کمک گرفتن از شرکت­‌های دیجیتال مارکتینگ در گیلان با کم کردن هزینه­‌ی تبلیغات در بستر فضای مجازی به بازار هدف محصولات آن شرکت و کسب و کار بروند تا به فروش و سود بیشتری با تضمین و بهترین روش دست یابند.

دیجیتال مارکتینگ به مجموعه کارهایی گفته می­شود که در حوزه­‌ی بازاریابی در بستر اینترنت و وسایل الکترونیک انجام می­شود. شرکت­‌های دیجیتال مارکتینگ در استان گیلان که بیشتر در رشت مستقر هستند با به کارگیری از طریق کانال­‌های دیجیتالی همانند جستجو در وب سایت­‌ها و رسانه‌­های اجتماعی، ایمیل و نرم افزارهای موجود بر­ روی گوشی‌های هوشمند به سمت بازار هدف خود می­روند تا بتوانند صنعت دیجیتال مارکتینگ در رشت را توسعه داده و به رونق کسب و کارهای موجود در استان گیلان کمک کنند.

امروزه آژانس­‌های دیجیتال مارکتینگ در رشت به قدری پر طرفدار شده­‌اند که به راحتی می­توانند اعتماد هر دو سمت بازار یعنی تولید کننده و مصرف کننده را به دست آورند که این موضوع به تنهایی باعث پیشرفت کسب و کارهایی شده که از شرکت­ های دیجیتال مارکتینگ در رشت کمک و همیاری می­گیرند.

با کمک شرکت­‌های دیجیتال مارکتینگ در رشت می­توانید از استراتژی­‌های متنوع و روش­های بازاریابی مختلف متناسب به نوع کسب و کار خود و بودجه­ ای که در دست دارید با ابزارهای تحلیل گری متفاوت، نقاط قوت کسب و کار خود را قدرتمندتر و نقاط ضعف کسب و کار خود را پوشش و رفع کنید.

همانطور که گفته شد در دیجیتال مارکتینگ روش­های متفاوتی وجود دارد که دو تا از معروف­ترین آن­ها سئو و SEM هستند.

سئو (SEO) در دیجیتال مارکتینگ به معنی این می­باشد که شرکت­‌ها و کسب و کارهایی که از خدمات دیجیتال مارکتینگ در استان گیلان استفاده می­‌کنند این وظیفه را برعهده دارند که از کلمات و جمله­‌هایی در تولید محتوا استفاده کنند که بازدید و سرچ فراوانی در بستر اینترنت و گوگل در آن منطقه دارند که در صورت سرچ کردن آن کلمات و جملات کلیدی که سئوکاران دیجیتال مارکتینگ در گیلان، در سایت طراحی شده برای مشتریان خود، بارگذاری کرده‌­اند باعث دیده شدن آن کسب و کار توسط مشتریانی که در اینترنت به دنبال خرید یا جستجو هستند بازدید می‌شود.

SEM همانند سئو عمل می­کند که باعث بازدید مشتریان از سایت طراحی شده توسط افرادی که در قسمت طراحی سایت دیجیتال مارکتینگ در گیلان مشغول به کار هستند می­شود. گاهی افراد SEM را با تبلیغات پولی­ ای که در سایت ها گذاشته میشود اشتباه می­گیرند اما معنا و مفهوم دیگری دربازارهای دیجیتال مارکتینگ در رشت مسقر هستند دارد. SEM در طراحی سایت به معنی ربط دادن و نزدیک کردن موضوع سرچ شده­ی شما در اینترنت می­باشد که به عنوان مثال با گذاشتن لینک­ های پی در پی در سایت­ هایی که در آن منطقه از محل سکونت مشتریان نزدیک است (توسط دسترسی دادن به گوگل مپ) یا ربط دادن موضوع بهم انجام می­گیرد.

تفاوت SEO  با SEM با (Search Engine Marketing): SEO همانطور که در توضیحات قبل داده شد استفاده از کلمات کلیدی می­باشد که با هزینه­ ی رایگان و جواب دهی در طولانی مدت و استفاده برای عموم می­باشد که با گذشت زمان باعث بالاتر رفتن بازدید سایت طراحی شده توسط آژانس­های دیجیتال مارکتینگ در گیلان برای کسب و کار مورد نظر می­شود؛ اما در SEM هزینه­هایی باید پرداخت شود تا لینک سایت کسب و کار شما در سایت­ های مرتبط نمایان شود و همچنین در بازه­ی زمانی کوتاه جواب دهی دارد و نمایش برای مخاطبان هدف آن کسب و کار میباشد و در کمترین زمان ممکن بازدید سایت شما بالا می­رود.

در بازاریابی دیجیتال مارکتینگ بسوای SEO و SEM موارد دیگری وجود دارد که مشاغل خدمات دیجیتال مارکتینگ در رشت مورد استفاده قرار می­دهند؛ همانند گوگل ادز و لوکال سئو.

گوگل ادز همانطور که گفته شد یکی دیگر از ابزار هایی می­باشد که که در بازاریابی دیجیتال مارکتینگ مورد استفاده قرار می­گیرد که همانند SEM پولی می­باشد با این تفاوت که شما به­جای اینکه پولی پرداخت کنید تا لینک سایت کسب و کار شما بصورت لینک های پی در پی به سایت­هایی که مرتبط با کسب و کار یا محصول تولیدی شما دارد؛ لینک اول در رابطه با موضوع کاری خودتان را خریداری کرده و بازدهی بالایی دارد و به تبلیغات کسب و کار خودتان در سایتی که مال خودتان است کمک بسیار زیادی انجام میدهد؛ گوگل ادز یکی از محبوب­ترین ابزار معرفی کسب و کارهای بزرگ در دیجیتال مارکتینگ می­باشد.

لوکال سئو همانطور که از اسمش پیداست برای بهینه سازی محتوای تولید شده در آن منطقه می­باشد؛ اکثر افراد لوکال سئو را با SEM اشتباه می­گیرند اما این دو ابزار بازاریابی در دیجیتال مارکتینگ با یکدیگر متفاوت­اند ولی رابطه­ ی تنگاتنگی با هم دارند، به این صورت که لوکال سئو تولید محتوای نوشته شده­ای است که باعث ارتباط مفهومی کسب و کار شما با در نظر گرفتن محل استقرار کسب و کارتان صورت می­گیرد که شما در صورت نیاز با استفاده از ابزار SEM می­توانید به این ارتباط شکل کامل­ تری بدهید.

در کسب و کار دیجیتال مارکتینگ در گیلان روش ­های خیلی متنوع­تری وجود دارد که همچنان قابل بحث و جستجو می­باشند که می­توانند در بخش دیجیتال مارکتینگ در رشت به شما و کسب و کارتان رونق برسانند و شما را در دنیای دیجیتال و دیجیتال مارکتینگ معرفی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات